sobota 24. mája 2014

Ak chcete lesk, ktorý vydrží, tak tento Made in France!

Aj keď reč v podstate nebude o lesku na pery, ale výživnom a upokojujúcom balzame.
Tradaaa, toto je on:

Výživný, upokojujúci balzam na suché pery s mangovým maslom.
So značkou Les Cosmétiques Design Paris, som sa ešte nestretla, a teda nič čudné, nakoľko balzamík mi doniesla kamoška z výletu z Paríža /čím ju srdečne pozdravujem a sľubujem jej, že o chvíľu na tom bude s balzamami na pery tak ako ja! ;)/
Poďme teda najskôr omrknúť obsah tégliku:... a takto vyzerá "rozrýpaný" :)

Prvým prekvapkom bola vôňa. Hoci som čakala niečo viac mangoidno-ovocné, nič podobné sa nekonalo. Vôňu neviem bližšie identifikovať, ale je veľmi príjemná a nevtieravá, vôbec nie prehnano intenzívna. 
Prekvapenie č. 2 - konzistencia. Balzam je pomerne hutný a lepkavý, čo nie každej z nás musí nutne vyhovovať. Mne to ale väčšie problémy nerobí a vďaka tej lepkavosti mi balzam vydrží na perách, dá sa povedať, nafurt - teda až kým ho nezjem alebo nevypijem, že jo. A teda trvácnosť je jeho naozaj veľké plus, keďže mango, známe svojimi vyživujúcimi schopnosťami, môže tak hojiť a vyživovať vaše papuľky do nemoty.
A že to aj robí! Pery po použití tohto balzamu sú neuveriteľne vláčne, hydratované a zahojené - v prípade, ak na nich niečo na hojenie máte.
Čo teda oceňujem obzvlášť špeciálne, je intenzívny lesk, ktorým balzam doslova a dopísmena obalí pery:

/Dlhovlásky, pozor! Zásadne nepoužívať kombináciu tento balzam a rozpustené vlasy, najmä počas veterných dní - mohlo by vás to priviesť na pokraj zúrivosti tak ako mňa! :)/
Balzam je vhodný aj na večerno-nočné použitie. Keď si na noc šupnete riadnu vrstvu, garantujem vám, že pokiaľ ju nepoutierate do vankúša alebo nezlížete, ráno si ju nájdete na perách ako pribitú.
Apropo, jedenie/lízanie. Balzam síce chutí, ale jesť /oblizovať/ vám ho príliš neodporúčam. Napriek tomu, že v názve táto kozmetická rada obsahuje slovíčko "nature", zloženie balzamu až tak veľmi natur nie je. Dalo by sa povedať, že je úplne klasické NEbio a NEprírodné. Toto je u mňa zároveň jediný mínusový bodík balzamu, inak som s ním viac ako spokojná.

plusy:          účinok, lesk, vôňa, trvácnosť na perách
mínusy:      zloženie, pre niekoho pocit lepkavosti

celkové hodnotenie: 8/10

Dávate si pozor na zloženie výrobkov na pery, alebo tak ako mne je vám to viac-menej fuk, ak nájdete milión ďalších skvelých vlastností výrobku? :)

- claire -

5 komentárov:

 1. Ten balzam vyzerá super!!!
  Hneď som si spomenula na jeden ružovo- perleťový lesk na pery, ktorý som niekedy dávno mala a tiež dlho vydržal na perách, lebo bol ako "lepidlo", ale vôbec mi to nevadilo, bol skvelý a privítala by som ho znovu, ale už roky som ho nevidela na pultoch predajní :-(
  Verím, že vieš o čom píšem, lebo si ho mala tiež, ale v priesvitnej verzii ;-)
  No a ja teda nikdy nečítam zloženie na výrobkoch, riadim sa tým na čo je produkt určený, aké má účinky a podľa toho kupujem...
  Ďalšie kritériá podľa ktorých kupujem sú cena a u dekoratívky čo mi pristane, ale o tom tu teraz reč nie je ;-P
  R.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Anoooooo, ten lesk si samozrejme pamätám!!! :D Bol skvelý!!! Fakt ma štve, že si nespomeniem na značku... jeden z mála leskov, ktorý som spotrebovala do dna! :)
   OK, tak keď budem najbližšie v Paríži, budem na Teba myslieť! ;D

   Odstrániť
  2. Nápodobne...Tiež si nepamätám čo to bolo za značku... :-(
   No už aby si bola v tom Paríži!!! :-D :-P
   R.

   Odstrániť
 2. Vyzerá to zaujímavo, len nemožnosť dať si na pery aj rúž mi trolinku vadí :).
  Dlhé vlasy nemám ani náhodou, ale tiež by mi vadil asi ten pocit lepkavosti.
  Len pre zaujímavosť, koľko máš tých balzamov na pery ? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ... sa nepýtaj radšej! :D 22! :D
   Inak práve chystám na tú tému nejaký ten postík :)...
   Tiež poslednú dobu uprednostňujem rúže, ale teda zmena občas dobre padne...

   Odstrániť

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...