piatok 28. decembra 2018

MAYBELLINE Brow Satin / konečne dobrá ceruzka na obočie na obzore?

Veru tak. Môj boj, venovaný hľadaniu ideálnej a cenovo dostupnej ceruzky na obočie je naozaj urputný. Pravidelné čitateľky určite vedia, že nedám dopustiť v tejto sfére na mikroceruzky, avšak potreba kupovať novú tak každé dva týždne ma privádza do šialenstva už takmer presne na deň celý jeden rok. Zdá sa však, že moja životná cesta konečne nabrala správny smer a mne sa vďaka kamoške podarilo objaviť ceruzku na obočie, ktorú som schopná akceptovať a opakovane kupovať - aj keď, off course, nejaké tie výhrady k nej sa nájdu.
Ktorá to bude? Prekvapivo,  ceruzka a púder v pere Brow Satin od Maybelline a ja jej venujem poslednú regulérnu recenziu tohto roka.

saveonbeautyblog_ceruzky_na_obocie_recenzia

Začnime tým, ako ceruzka vyzerá a aký je princíp jej fungovania. Ide o klasickú, avšak tenšiu vysúvaciu ceruzku na obočie, ktorá obsahuje na opačnom konci „pera“ malú hubku s farebným púdrom. Asi nemusíte mať doktorát na to, aby ste pochopili, že ceruzkou by ste mali obočie orámovať, potažmo vyhrať sa s obočím a púdrom vyplniť vnútornú časť. Púder sa na hubke drží automaticky zrejme vďaka spôsobu uzatvorenia, takže nie je potreba nikde nič namáčať, vrtieť ani nič podobné.

saveonbeautyblog_maybelline_ceruzka_na_obocie_recenzia

saveonbeautyblog_maybelline_ceruzka_na_obocie_recenzia

Ceruzky, ak som dobre pátrala, sú u nás k dispozícii v troch odtieňoch: 01 Dark Blond, 02 Medium Brown04 /logika ako sviňa!/ Dark Brown. Ja som si vybrala práve ten najsvetlejší odtieň pre tmavé blondínky a aj keď sa mi javí pre mňa trošku tmavší, rozhodne je to niečo, čo dokážem na sebe akceptovať. Samozrejme, asi si z tohto farebného spektra nevyberie úplne každá, ale rozhodne môžete tie farbičky v drogérke očekovať!
Tak začnime najskôr negatívami.
Asi najväčším problémom je pre mňa pigmentácia. Tá je v porovnaní s mikroceruzkou od Catrice naozaj nič moc a na to obočie musíte celkom slušne pritlačiť, potažmo prebehnúť tuhou viackrát, aby ste na ňom zanechali farebnú stopu. Na druhú stranu, superpigmentácia ceruzky od Catrice je práve dôvodom, prečo každé dva týždne musím kupovať novú, takže v podstate by som tento fakt mala radšej prekusnúť – tuha rozhodne je použiteľná, chce to len trocha praxe, potažmo zvyku.
Napriek tomu, že ceruzka nie je až taká tenká, ako mikroceruzka, nie je ani taká hrubá ako klasická vysúvacia ceruzka a práca s ňou je zvládnuteľná aj pre mikroceruzkomaniakov

saveonbeautyblog_ceruzky_na_obocie_recenzia
zhora dole: mikroceruzka CATRICE, ceruzka MAYBELLINE Brow Satin, klasická vysúvacia ceruzka AVON
Off course, asi bude menej komfortné vytvoriť si ňou precízne vytvarované obočie, na druhú stranu, ak preferujete práve také to prirodzenejšie pôsobiace, toto s ňou rozhodne zvládnete.
No a to by boli vlastne všetky negatíva za nami. S púdrom a jeho penovým aplikátorom sa pracuje paradoxne naozaj komfortne, t. j. jednoducho, rýchlo a pomerne presne a jeho pigmentácia je taká akurát. Toto jednoznačne chválim. Čo tiež chválim, to je výdrž ako ceruzky, tak aj púdru, ktoré s prehľadom dajú prečesanie špirálkou aj fixáciu gélom. A výdrž je absolútne celodenná.

saveonbeautyblog_ceruzky_na_obocie_recenzia

Čo k ceruzke ešte dodať... Ak prekusnete slabšiu pigmentáciu tuhy, rozhodne môžete Brow Satin vyskúšať a myslím, že nespokojné nebudete. Ja ceruzku používam už viac ako mesiac /!!!/ a tej tuhy zatiaľ moc neubudlo, takže moju obľúbenú mikroceruzku od Catrice v dobe spotreby prekonala už teraz s absolútnym prehľadom. Ak by bola samotná tuha aspoň o kúštik pigmentovanejšia, asi by som ju právom pasovala na TOP ceruzku na obočie z drogérie, čo mi ale nezabráni v tom, aby som si ju nabudúce s najsamväčšou pravdepodobnosťou opäť kúpila. 
Na záver už len cena. Ja som ju kúpila v drogérke v akcii za cécéá 6 éčok, inak ju zoženiete za asiiiii... 8? Nie je to teda najmenej /holt, pri drogérkovej dekoratívke som lakomec!/, ale rozhodne sa vám tá cena pri tej spotrebe vráti s rýchlosťou blesku - najmä ak vezmem do úvahy spotrebu mikroceruziek celkovo, že jo...

hodnotenie: 9/10

Ako si upravujete obočie vy? A ktorá ceruzka na obočie je pre vás TOP?

- cc -5 komentárov:

 1. Ceruzku nepoužívam, nepotrebujem. Mám husté vlastné tmavé obočie a jediné, čo potrebujem, je štetočkou usmerniť chĺpky a mierne stmaviť, aby bola rovnomerná farba. Na to mi úplne stačí Trend It Up kefka na obočie s najtmavšou farbou.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to sa máš... Moje obočie nie je nejaká extrémna tragédia, ale bez upraveného ceruzkou a fixačným gélom by som z domu asi vyjsť nemohla! :D

   Odstrániť
  2. Tak si sa pochválila ����

   Odstrániť
 2. Ty jo, tak tato tužka na obočí od Maybelline mě překvapila a hodně se mi zalíbila :-) vypadá fakt dobře. Já jsem kdysi dávala pár tužkám na obočí šanci, ale buď opravdu nebyly dobré a nebo s nimi neumím pracovat, nevím. Já si obočí buď barvím nebo upravuji gelovou řasenkou :-)

  Přeji Ti krásný a úspěšný nový rok!
  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem a podobne! ;)
   Ja mám ceruzky na úpravu obočia najradšej, ale je pravda, že nie s každou sa pracuje komfortne! Takže treba hľadať a skúšať ;) Túto môžem určite odporučiť.

   Odstrániť

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...