piatok 6. septembra 2019

MON PLATIN Dead Sea Minerals telový peeling a maslo / recenzia


V dnešnej samostatnej recenzii sa mrkneme po dlhšom čase na nejakú tú telovú kozmetiku a dokonca na nový olejový telový peeling v mojej zbierke. Vy určite viete, ako moc ich milujem a keď mi v rámci novej spolupráce poslalo zastúpenie e-shopu  izraelskej značky Mon Platin spolu s ním aj anti-aging telové maslo z produktového radu Dead Sea Minerals – ako bonus s vôňou papáje a marakuje - no potešboh! Takže poďme na to a na konci článku sa môžete tešiť na zľavový kód. Hehe, vždy som bola za tajnostkárku...

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_skincare_review

Ako prvý vám ukážem Mon Platin DSM aromatický telový peeling. Ide o klasické olejovo – soľné patladlo, aké ja milujem už roky rokúce a aj keď prekvapivo zopár kúskov ma už dokázalo za môj bohatý bjútyblogerský život sklamať, v tomto prípade to tak chvalabohu nie je.
Peeling obsahuje komplex olejov citrónovej trávy, vanilky, levandule a mandlí, okrem toho esenciu mučenky a papáje, po ktorej aj vonia. Odér je veľmi príjemný – ovocná vôňa je maximálne prirodzená a jemná, rozhodne žiadna umelina!
Čo sa konzistencie týka, nie je to zas taká veda, že. 

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_aromatic_body_peeling_recenzia

Kryštáliky soli sú skrátka zaliate pod vrstvičkou voňavého oleja a pred aplikáciou je potrebné obsah premiešať. Bodka.  
Ako je vám asi jasné, peeling je slušný drsniak a teda nič pre tie z vás, ktoré frčia na telových gomážach a peelingových sprcháčoch, ktoré možno používať denne. Výsledný efekt po použití nášho peelingu je ale bombastický – presne taký, aký vám dokáže zabezpečiť len kombinácia soli a oleja! 

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_aromatic_body_peeling_ingredients

Opäť raz nemusíte pokožku vôbec krémovať, pretože sa o ňu dokonale postarajú olejčeky v peelingu a zanechajú ju krásne hladkú, prežiarenú a doslova napitú voňavým olejom! Jo, ja teda chrochtám...
Telový peeling je k dispozícii v e-shope aj vo verzii levanduľa, vanilka a pačuli, kokos a vanilka alebo ruža a šípka, takže ak by vám ovocné vône otravovali život, môžete omrknúť tieto. Ja som rozhodne nadšená.
saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_telove_maslo_recenzia

S Mon Platin DSM telovým maslom proti starnutiu to už mám také že na diskusiu.
Začnime konzistenciou. Popravde, čakala som niečo hutné, výživné, premasťujúce. Lebo maslo, že. No ale chyba lávky a niekedy naozaj môžete zabudnúť na všetko, čo ste kedy vyskúšali – aj keď ste bjútyblogerka!
Maslo je anti-aging a od toho sa odvíja aj zloženie. Obsahuje komplex vitamínov, minerály z Mŕtveho mora a tiež esencie z tropickej mučenky a papáje, známe svojimi účinkami proti starnutiu.

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_telove_maslo_zlozenie

A mám taký pocit, že práve s týmto faktom súvisí aj tá iná konzistencia. Maslo je totiž zamatovo jemné, pomerne ľahké a pripomína husto našľahanú penu /milujem!!!/

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_telove_maslo_recenzia

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_telove_maslo_recenzia

Pri aplikácii na pokožku je maslo veľmi príjemné až osviežujúce, avšak jeho vstrebávanie nie je tak úplne bezproblémové. Samotnú hmotu musíte trošičku na koži zahriať, potažmo počkať, aby sa vstrebala, ale zas ja furt tvrdím, že taká masáž problémových partií nikdy nie je na škodu!
Vôňa je totožná ako pri peelingu a – čo ma, off course, v istom zmysle aj mrzí – z pokožky ju rozhodne nejako extrémne necítite /a ak by vám nevoňalo toto, opäť môžete omrknúť aj ostatné verzie!/.
Čo sa účinku samotného týka, treba brať do úvahy, že maslo nie je určené na premasťovanie suchej pokožky. Pokožku zhydratuje do tej miery, že bude hladká a jemná, to áno, ale ak je tá vaša presušená ako Sahara /ako tá moja/, tak vám mazanie len týmto asi stačiť nebude.

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_body_butter_review

Zloženie je síce koncentrované, čiže by teoreticky malo stačiť aplikovať menšie množstvo prípravku, ale toto sa – podľa môjho skromného názoru – tiež týka tých omladzujúcich zložiek – a teda ak máte pokožku suchú, pokojne pridajte množstvo, efekt na nej bude lepší!
Suma sumárum, maslo je veľmi príjemné, ale pre mňa osobne momentálne asi nie samostatne – ak by k testovaniu došlo ešte pred mojou dovolenkou, zrejme by mi poslúžilo k plnej spokojnosti, keďže ale moja pokožka návrat z vlhkej africkej klímy nejako nezvláda doteraz, tak ja musím mazať ešte aj niečím ďalším. Čo by ma, ehmmm, nooo... viac umastilo.

Zhodnotenie telového masla po spotrebovaní nájdete tu.
Tak a to by sme mali. Peeling vám rozhodne môžem odporučiť všetkými desiatimi, telové maslo pre tie z vás, ktorých pokožka je suchá len tak normálne. Ceny oboch vecičiek nie sú síce tak úplne júzerfrendly – obe vás vyjdú na takmer 12 éčok, každopádne ich objem je dostatočný, aby vám vydržali naozaj dlho.

saveonbeautyblog_mon_platin_dead_sea_minerals_telovy_peeling_a_maslo_recenzia

A teraz už ten sľúbený zľavový kód, o ktorom som vám trepala hneď v úvode :).
Ak by vás niečo z e-shopu zaujalo /a nemusia to byť konkrétne produkty, o ktorých som vám dnes písala/, pri objednávke do kolónky zľavový kód napíšte saveonbeauty10 a dostanete zľavu 10 percent na celý nákup. Pozor, netýka sa to produktov, ktoré už v zľave sú, že. Takže, hor sa do nakupovania! ;)

Máte už nejaké skúsenosti s touto značkou?

- cc -


4 komentáre:

 1. Značku vôbec nepoznám avšak telové peelings mám rada. Skúšalal som Ziaja Cupuacu a ten je super. Nepoužívam ho však často a aktuálne ho ani doma nemám. No a na tú suchú pokožku skús Indulonu Original tá je dosť hutná alebo možno Weledu Skin Food to telové maslo.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za tip, WELEDA ma určite láka. Ale tá INDULONA, to zamietam viac než kategoricky :D na mňa má totiž tá modrá úplne opačný účinok - je síce mastná, ale vôbec sa na mne nevstrebáva a v konečnom dôsledku ma ešte viac vysuší...

   Odstrániť
 2. Neskutočne chutne vyzerajú tieto kúsky, na zožratie :).
  Patladlo vo forme peny zbožňujem, rozmaznávam sa takto.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chápem :)
   Paradoxne s tým maslom to mám furt také komplikované, aj keď je už takmer spotrebované! Som skrátka zvyknutá na výživnejšie telové mazadlá...

   Odstrániť

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...