nedeľa 2. marca 2014

Everon For Ever

Uaaaaaaa, už sme tu dávno nemali malý postík na nejaký dobrý balzam na pery! :D A dnes vám predstavím jeden z tých naj, ak nie rovno NAJ. Spĺňa totiž VŠETKY kritériá, ktoré ja ako hypernáročný spotrebiteľ kladiem na dobrý balzam na pery.
Voilá, môj Vyvolenec:

Tak sa mu bez zbytočných rečí poďme pozrieť detailne na zúbok - čo to je za zázrak, keď si ho ja takto cením?1. Zloženie
Weleda Everon je balzam s čisto prírodným zložením - čo je fajn, keďže väčšina ľudí, používajúcich akékoľvek výrobky na pery, sa nevyhne ich občasnej konzumácii /raňajky, desiata, obed, olovrant... skrátka permanentne/. Medzi ingredienciami nájdete jojobový olej, včelí vosk, bambucké maslo, kandelilový, ružový a karnaubský vosk a výťažky z ruže a vanilky. Neobsahuje syntetické vonné, farbiace ani konzervačné prísady. Takže: dobrú chuť! 

2. UV faktor
Oskar tam hore vie byť k častiam našej telesnej schránky pekne nemilosrdný, to hádam netreba pripomínať. Nielen v lete, ale počas celého roka by sme nemali zabúdať proti UV žiareniu chrániť aj naše papuľky. Everon tyčinka má prirodzený ochranný faktor, ktorý môžeme prirovnať k UV faktoru 4 a vytvára ho práve už spomínané zloženie výrobku.
3. Konzistencia
Z fotky to síce veľmi nevidno, ale konzistencia balzamu je dosť tuhá. A pri mojej mánii pretierať si pery balzamom v aspoň 3-4 vrstvách odrazu je tuhosť naozaj vecou nevyhnutnou.  Netreba priveľkú dávku fantázie na to, aby ste si uvedomili, čo sa pri praktizovaní tohto "rituálu" stane s mäkkou tyčinkou... Navyše, tuhé balzamy sú výživnejšie.

4. Vôňa
Akože fajn, oceňujem všetky výrobky, určené pre citlivú pleť, ktoré neobsahujú parfum. Ale ak niečo pekne vonia, okamžite prideľujem plusové bodíky, to je fakt. A toto je prípad aj nášho Everonu. Kombinácia ruže a vanilky nie je síce nejako extra originálna, ale na mňa zaberá priam neuveriteľne. Je pomerne intenzívna /ale bacha, len na tyčinke, nie na perách!/, ale ako už bolo povedané - žiadna syntetika!

5. Farba
Tónovacie balzamy sú fajn, ale nie v mojom revíre. Ak si chcem zmeniť farbu svojich pier, použijem rúž. Tónovacie balzamy spôsobia akurát tak to, že ich používam oveľa menej, ako by som mala a to len "vďaka" tomu, že sa bojím, že bez zrkadla dopadnem ako Pennywise /jeden roztomilý klaun, ak by ste náhodou nevedeli, o kom je reč/. Toto samozrejme pri Everone nehrozí. Nefarbí nijako a dokonca veľmi ani len lesk nezanechá.
  
6. Obal
Nerada sa opakujem, ale tyčinkové balzamy u mňa, čo do praktickosti, jednoznačne vedú. Nie že by som si /hlavne v práci/ v pravidelných intervaloch neumývala ruky, ale musíte uznať, že nie vždy sú k 100percentnej hygiene vytvorené podmienky. Takže, ak sa dá, plechovkové balzamíky si nechajte na doma a do terénu hor sa s tyčinkami.
Okrem praktickosti veľmi pozitívne hodnotím aj vizuálnu stránku obalu - nielen, že marhuľková farba lahodí môjmu oku, ale potlač je naozaj kvalitná a nezošúcha sa. Dobre, ono to vlastne potlač ani veľmi nie je, keďže písmenká vystupujú z plochy. 

7. Účinok
Na poslednom mieste a predsa na prvom máme účinok výrobku. Čo k nemu dodať? Úžasné zloženie sa stará o pery naozaj intenzívne, zanechá ich vláčne, jemné, vyživené a chránené pred vonkajšími vplyvmi naozaj dlho, či už máme na mysli 40stupňové trópy alebo arktickú klendru. Balzam vďaka tuhosti má slušnú výdrž, takže balenie len tak ľahko nespotrebujete.

Tak, to by sme mali - môj vrele milovaný Everon rozobratý od hlavy po päty. V ponuke drogérií nájdete aj lacnejšie balzamy na pery, ale tých cca 5 eur za tak dobrý výrobok za to naozaj stojí.

plusy:          všetkých spomínaných 7 bodov
mínusy:      žiadne

celkové hodnotenie: 10/10

- claire -

2 komentáre:

 1. Parádně sepsaný a podrobný článek, Claire :-)
  A já si pořád říkala, co mi balzámek vůní připomíná... No růži a vanilku, máš recht! :-)
  Bebe

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dík, Bebe ;) jo jo, ružičky a vanilka...
   Everon skrátka milujem a tak si mi pripomenula, že som ho už dávno nemala, no, asi to budem musieť čoskoro zas napraviť ;)

   Odstrániť

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...