piatok 29. septembra 2023

CLINIQUE Redness Solution Instant Relief / Púder, čo robí niečo navyše!

Už nejaký ten piatok sa to tu nesie v znamení púdrov a tak som sa rozhodla ostať verná tradíciám aj dnes a ukážem vám ďalší klenot zo svojej zbierky. Tentokrát to bude Redness Solutions kompaktný púder od CLINIQUE.

clinique puder recenzia
 

K článku ma inšpirovala Katka, ktorá písala prednedávnom recenziu na produkty tejto značky a mňa vtedy osvietilo – spomenula som si na tento púdrik, ktorý mám doma už vyše roka a na to, že som mu trestuhodne nevenovala na blogu ani jedno slovko a pritom je to jeden z najzaujímavejších púdrov, aké doma mám.

Minerálny púder s unikátnou probiotickou technológiou je určený pre všetkých, čo bojujú so začervenaním pleti, s popraskanými žilkami až ľahšou formou rozacey,  zároveň je vhodný pre všetky typy pleti. Ja sama mám k týmto neduhom trochu sklony a preto som sa rozhodla, že ho očekujem.

clinique dekorativna kozmetika recenzie

Začneme balením, ktoré je luxusné, kvalitné, vzhľadné a príšerne sa fotí do článku. Lebo zrkadlový dekel, že. Okrem toho je permanentne ucapkaný. Akože frflem hneď na úvod, ale je vám jasné, že toto treba brať s rezervou :).

Samotný púder je žltej farby /mňam/ a je zlisovaný tak unikátne, že absolútne, ale že absolútne nepráši, ale zároveň je pri swatchovaní na pomery klasického púdru celkom dosť pigmentovaný. Off course, na pleti to nejako nevidno – rozhodne sa nemusíte obávať, že by ste vyzerali akoby vás doniesli z pôrodnice s novorodeneckou žltačkou, tú žltú na pleti v podstate nevidieť. Upozorňujem ale, že hovorí niekto, kto napriek nejakému tomu začervenaniu má výrazne žltý podtón pleti.

clinique kozmetika zlozenie


Efekt, aký púder zanechá, by som charakterizovala ako maximálne prirodzený – je na pleti ľahučký, taký hodvábny, neusádza sa vo vráskach, pleť zmatní a vyhladí štruktúru, tá zároveň ale furt pôsobí sviežo a zdravo. Žltá farba zároveň ten tón pleti tak nejak zjednotí. Čo sa probiotík v kozmetike týka, ich účinky máte dobre popísané v tomto článku, zároveň si ale nemyslím, že by najmä v dekoratívke mali nejaký extra wow efekt, že jo... Každopádne, mňa napriek tomuto presvedčeniu prítomnosť akýchkoľvek účinných látok v dekoratívnej kozmetike vždy veľmi teší už len z princípu
.

clinique kozmetika skusenosti


Na záver ešte pár teplých slov k použitiu.

Okrem klasickej fixácie mejkapu – fixačné účinky hodnotím ako vyšší stred – púder môžete aplikovať aj samostatne a popravde, toto ja aj uprednostňujem. Vždy, keď nemám náladu na líčenie, ale len chcem vyzerať lepšie, použijem tento púder. A ono to naozaj aj funguje :).

 

Máte aj vy podobnú vychytávku pri NElíčení? ;)


- Kocúr -

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...